Back to All Events

Årsmøde og lovsangsfest

  • Kristuskirken 7 Baggesensgade København, 2200 Denmark (map)

 

D. 29. oktober kl. 16 afholder vi menighedens årsmøde. På mødet skal vi både godkende budgettet, dele tanker om menighedens retning og derudover skal vi også have valg til menighedsrådet. Der er 3 på valg i år, så bed og overvej hvem du oplever skal være med til at lede Regen/Kristuskirken. Er du interesseret i at høre mere om at være med i menighedsrådet, så kontakt Menighedsrådets formand Sabrina på mail sabrinavestergaard@hotmail.com hurtigst muligt.

Kl. 17.30 når den formelle del er overstået vil vi spise sammen og kl. 18.30 vil vi gå ind i kirkesalen og holde lovsangsfest, hvor vi vil synge og  fejre Gud sammen.

Earlier Event: October 22
Kristen kend din krop
Later Event: November 5
Gudstjeneste