Back to All Events

DNA aften

Vi vil gerne inviterer til DNA aften, hvor vi sammen udforsker det at være regen/Kristuskirken. Vi tror det er tid til vi oplever at vi oplever at vi er et fællesskab og vi sammen går med vores passion om at opdage mere af Gud og elske KBH.

Vi spiser sammen og efterfølgende vil Henrik dele lidt mere med os om den rejse der ligger foran os i den nye sæson vi har taget hul på som kirkefamilie. Derefter vil vi bruge tid på at snakke om hvad vi oplever som vigtigt på denne rejse og hvad Gud måske vækker i dig. 
Til slut vil vi tilbede sammen og lægge hinanden og vores kirkefamilie over i Guds hænder.
Kom og vær med!

Meld dig til på 2513 6014 så vi ved hvor mange vi skal lave mad til.

Earlier Event: November 5
Gudstjeneste
Later Event: November 12
Hverdagsprofeti